Ambassade de Turquie à Luxembourg

Message de l'Ambassadeur

Büyükelçinin Mesajı

Saygıdeğer  vatandaşlarım, internet sitemizin değerliziyaretçileri,

Türkiye Cumhuriyeti’ninLüksemburg Büyük Dükalığı nezdindeki Büyükelçisi görevime başladım. Ülkemi vemilletimi Lüksemburg’da temsil etmekten onur ve gurur duyuyorum.

Yeni görevime dünya ve özellikleAvrupa’da ciddi siyasi ekonomik ve sosyal sınamaların yaşandığı, Türkiye’de ise,menfur darbe girişimi ve onu takip eden FETÖ/PDY mensubu ihanetçilerintemizlenmesi ve demokrasimizin daha da güçlendirilmesi çalışmalarının hızkazandığı bir dönemde başladım. Siz değerli vatandaşlarımın da katkılarıylaAvrupa/Lüksemburg’da ülkemle ilgili oluşan yanlış izlenimleri düzelteceğimizeinanıyorum.

Görev sürem boyuncaçalışmalarımı, seleflerimin de kıymetli katkılarıyla inşa edilen ikiliilişkilerimizi ve işbirliğimizi, gerek siyasi ve ekonomik gerek sosyal vekültürel alanlarda en ileri seviyelere çıkarmak için çalışacağım. Bu bağlamdaTürkiye-Lüksemburg arasındaki ilişki ve işbirliğini her iki tarafında yarar veçıkarına olacak şekilde çok taraflı platformlarda da geliştirmek için çalışmayadevam edeceğim.  

Değerli vatandaşlarım,

Büyükelçilik olarak en önemligörevlerimizden biri, Lüksemburg’da huzur ve güvenliğinizi gözetmek,karşılaşabileceğiniz sorunlara yasal çerçevede çözüm üretebilmek, yardımınaihtiyaç duyduğunuz her konuda en büyük destekçiniz, elçiniz olmaktır.Büyükelçiliğimizi ikinci bir eviniz, Lüksemburg’daki memleketiniz olarak görmeniziistiyorum. Bu bağlamda, sizlerin, kendi kimlik, benlik ve kültürünüzü unutmadaniçinde bulunduğunuz topluma entegre olmanızın hem sizin yaşantınızınkolaylaşması hem de yaşamakta olduğunuz bu ülkede Türkiye’yi en güzel şekildetemsil etmemiz bakımından büyük önem taşıdığını özellikle vurgulamak istiyorum.Sizler Türkiye ile Lüksemburg arasında bir dostluk köprüsü oluşturuyorsunuz.

Öte yandan, Türkiye’yi ve Türkinsanını daha yakından tanımayı arzulayan; ekonomik, sosyal, kültürel vb.konularda ülkemizdeki karşıtlarıyla işbirliği kurmak, mevcudu daha ileriseviyelere çıkarmak isteyen Lüksemburg sakinlerine yardımcı olmak da Büyükelçiliğimizinönemli vazifeleri arasında yer almaktadır.

Bu vesileyle, büyük değeratfettiğimiz görüş, öneri ve dilekleriniz için internet sitemiz, telefonnumaramız ve e-posta adresimizin hizmetinizde olduğunu, ayrıca tüm duyuru veaçıklamalarımıza sosyal medyada Facebook ve Twitter sayfalarımız aracılığıylaen hızlı biçimde erişebileceğinizi özellikle hatırlatmak istiyorum.

 

Büyükelçiliğimizdenesirgemeyeceğinizi ümit ettiğim destek ve katkılarınız için peşinen teşekkürediyor, sizlere şahsım ve mesai arkadaşlarım adına içten selam, sevgi ve saygılarımısunuyorum.